• امروز : دوشنبه - ۴ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 24 June - 2024
0

رئیس جمهور در دوران خدمت به فکر انجام کار مردم بود

  • کد خبر : 1870
  • 21 می 2024 - 11:32
رئیس جمهور در دوران خدمت به فکر انجام کار مردم بود

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: رئیس جمهور شهید در خدمت رسانی به مردم الگوی ما بودند و باید ارتباط با مردم حفظ شود. حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی در مراسم گرامیداشت شهادت رئیس جمهور و هیات همراه در مسجد جامع سنندج ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور کشورمان به رهبر معظم انقلاب و نماینده عالی دولت در […]

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: رئیس جمهور شهید در خدمت رسانی به مردم الگوی ما بودند و باید ارتباط با مردم حفظ شود.

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی در مراسم گرامیداشت شهادت رئیس جمهور و هیات همراه در مسجد جامع سنندج ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور کشورمان به رهبر معظم انقلاب و نماینده عالی دولت در استان، اظهار کرد: حضور جمعیت کثیر مردم سنندج در این مراسم نشان از ارتباط قبلی رییس‌جمهور با مردم این استان و قدرشناسی آنان دارد.

وی فقدان رئیس جمهور مردمی کشور را بهت‌آور و غم‌انگیز خواند و افزود: با گذشت متوجه خواهیم شد که چه گوهری را از دست داده‌ایم.
حجت‌الاسلام پورذهبی به شهادت رئیس جمهور و همراهانش همزمان با سالروز ولادت امام رضا)ع) اشاره کرد و گفت: امام بزرگوار برای ایمان مومنان ۴ رکن دارد را برگزیدند که قطعا رئیس جمهور ما نیز به دنبال این مولفه ها بوده است.
نماینده ولی فقیه در کردستان به متن پیام رهبر انقلاب در پی شهادت رئیس جمهور و همراهانش گریزی زد و گفت: در این پیام رهبر انقلاب، آیت‌الله رئیسی مسئولی مردمی، باکفایت، پرتلاش، خدمت رسان، فداکار، خستگی ناپذیر، مخلص و باارزش خوانده شده است.
وی، سفر رئیس جمهور به کردستان را یادآور شد و گفت: در سفر آخر خود به کردستان، زمانی که برخی مسئولان دوره های گذشته ادعای انجام پروژه‌های کلان را داشتند، گفت، مهم نیست چه کسی کار را انجام می دهد مهم این است کار برای مردم انجام شده است.
حجت الاسلام پورذهبی با تاکید بر اینکه این شهید الگوی ما بودند، ادامه داد: آنچه رهبر انقلاب از مسئولان می‌خواهند ارتباط با مردم است که باید حفظ شود.

 


اسماعیل زارعی‌کوشا در مراسم گرامیداشت شهادت رئیس جمهور در مسجد جامع سنندج با تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی اظهار داشت: امروز روز میلاد امام رضا(ع) است، همان امامی که شهید رییسی با حضور در مرقد مطهر آن امام همام خدمت خود را آغاز کرد و حسن‌ختام خدمتشون در شب میلاد آن امام همام با نیل به بالاترین درجه الهی که شهادت است رقم خورد.
وی افزود: انقلاب ما چهره‌های برجسته‌ای از خدمتگزاری و برجستگی در حوزه‌های مختلف همچون شهیدان رجایی، باهنر و شهید بهشتی را به تاریخ ایران زمین، امت اسلامی و دنیا معرفی کرده است، اینها سند حقانیت جمهوری اسلامی هستند.
استاندار کردستان افزود: در دهه اول انقلاب چهره‌های برجسته‌ای همچون شهید بهشتی، شهید رجایی، شهید باهنر به درجه شهادت رسیدند اینها سند حقانیت مسیر انقلاب اسلامی ایران بوده‌اند.
وی گفت: بنده حقیر، آیت‌الله شهید رییسی را احیاگر، کار و تلاش و خدمت جهادی در این دوران می‌دانم، رییس جمهوری که محبوب، پرتلاش بود و شبانه روز تلاش می‌کرد و در کمال تواضع در بین مردم ایران بود.
استاندار کردستان افزود: رییس جمهوری که محبوب و پرتلاش بود و در کمال تواضع در بین مردم بود و تلاش می‌کرد.
زارعی‌کوشا با بیان اینکه ویژگی بارز این شهید والامقام که آن را افتخار خود می‌دانست تبعیت از ولی امر مسلمین بود، خاطرنشان کرد: هر وقت در نشست‌های استانداران و یا نشست‌های خصوصی در محضر رییس جمهور شهید بودیم، اگر می خواستند کاری حتما اجرا شود بعد از همه استدلال‌ها می گفتند این خواسته آقاست.
ولایت‌مداری از ویژگی‌های بارز شهید رییسی بود
وی اضافه کرد: این روحیه ولایت‌مداری که ما کمتر دیده‌ایم و شاخص بود ویژگی مبرز این شهید عزیز و بزرگوار بود.
استاندار کردستان گفت: نکته‌ای که در پیام مقام معظم رهبری بود، که حاکی از مظلومیت این شهید بزرگوار و خدوم بود، وی هیچگاه فرصتی را برای دفاع از خود طلب نکرد و استفاده نکرد با وجودی که به شدت و ناجوانمردانه مورد تخریب دشمنان داخلی و خارجی بود.
زارعی‌کوشا افزود: دیدیم که چگونه خدمات این شهید را نادیده می‌گرفتند و در فضاهای رسانه‌ای وی را تخریب می‌کردند و در طول این سه سال حتی یک جمله در دفاع خود نگفتند و یا موردی را ندیدیم با دعواهای سیاسی ذائقه مردم را تلخ کرده باشند و همواره به کارگزاران و مسئولان همین توصیه را داشتند.
وی گفت: همواره توصیه می‌کرد با قدرت، قوت و انگیزه خود را انجام دهیم، شهید رییسی رییس جمهوری بودند و همواره با سفر به نقاط مختلف در مسیر خدمت به مردم تلاش می‌کردند.
تصویری که از شهید رئیسی نزد ملت ایران باقیمانده
استاندار کردستان عنوان کرد: تصویری که از شهید رئیسی نزد ملت ایران باقیمانده عبا و قبای خاکی و غبارآلودی است که در میانه خدمت به مردم محرومی که شاید در خاطرشون حضور رییس جمهور را به خاطر داشته باشند است تا جایکه که در سفر به کردستان گفتند برای پیگیری مشکلات مردم اگر نیاز باشد ۳۰ بار به کردستان سفر خواهم کرد.
زارعی‌کوشا گفت: روزی که قرار بود پروژه آب سنندج افتتاح شود بعد از اینکه با دستور مستقیم آن شهید عزیز و پیگیری‌های مکررشون مشکل قریب به ۱۰ ساله آب این شهر حل کردیم اول آذرماه ۱۴۰۰ محضرشون رسیدیم در شرایطی که کشور و استان درگیر اغتشاشات بود گفتم در فضای رسانه‌ای کردستان مظلوم واقع شده اگر صلاح می‌دانید برای افتتاح این پروژه شخصا حضور پیدا کنید، یک لحظه درنگ نکرد بلافاصله فرمود روز پنجشنبه می‌آیم.
وی گفت: همان زمان خیلی‌ها به شهید آیت‌الله رئیسی توصیه کردند که در شرایط فعلی سفر به کردستان درست نیست، دشمن دنبال ضربه زدن است اما با وجود تمام این توصیه‌ها به استان سفر کردند و در میان مردم بدون هیچ برنامه‌ریزی قبلی حضور پیدا کردند.
استاندار کردستان افزود: در همان سفر که به کردستان آمدند فرمودند من علاوه بر خانواده شهدای امنیت، می‌خواهم با خانواده افرادی که در جریان این اغتشاشات کشته شده‌اند دیدار کنم کدام مسئول در خاطره تاریخی این ملت وجود دارد که چنین رفتاری داشته باشد؟
زارعی‌کوشا عنوان کرد استان کردستان مورد توجه ویژه آقای رییسی بود و در جلسه قبل استانداران بازهم اسم کردستان را بردند، گفت مردم کردستان مردم قدرشناس، مهمان‌نواز و وفاداری هستند تا می‌توانید به آنها خدمت کنید.
وی افزود: اگر طی این دو سه سال در کردستان قدم توسعه‌ای برداشته شد جز با توجه ویژه و دستور و پیگیری این شهید عزیز نبوده است این ضایعه را به همه ملت ایران و کردستان تسلیت عرض می‌کنم.
استاندار کردستان در مورد شهدای همراه شهید رییسی هم گفت: شهید امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه یک وزیر خارجه انقلابی و ولایی بود.

گفتنی است؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

لینک کوتاه : https://avaye-amin.com/?p=1870

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.